Hilde krijgt bij Kindcentrum SamSam de kans om te groeien
Hilde wilde al haar hele leven werken in de kinderopvang. Maar door haar verleden vonden veel werkgevers het lastig om haar een kans te geven. Tot ze samen met haar werkcoach van Werkzaak Rivierenland op gesprek ging bij kinderopvang SamSam. Eigenares Lies zag meteen haar motivatie en bood Hilde een leerwerkplek aan.
Hilde heeft een lastige tijd achter de rug. Nu gaat het weer goed met haar. Toch lukte het haar niet om werk te vinden dat bij haar past en ze kwam thuis te zitten. “Via UWV kwam ik terecht bij WerkZaak. Daar hielp mijn werkcoach Monica me bij het zoeken naar een baan in de kinderopvang. Dat wilde ik al sinds mijn jeugd.”
Die zoektocht ging niet vanzelf. “We hebben veel gesprekken gevoerd. Ik ben altijd eerlijk over mijn verleden. Dat helpt mij, maar het maakt werkgevers soms onzeker. Terwijl het nu juist heel goed met me gaat.”
Eindelijk een kans
Samen met Monica ging Hilde op gesprek bij Kindcentrum SamSam. Lies herinnert zich dat moment goed: “Toen ik haar vroeg waarom ze met kinderen wil werken, gingen haar ogen sprankelen. Toch had niemand haar eerder een echte kans gegeven. Dat wilde ik wel doen.”
Hilde begon als vrijwilliger om te kijken of het werk bij haar past. “Ik startte als groepshulp. Ik keek mee, speelde met de kinderen en hielp met eten aan tafel. Al snel wist ik dat ik hierin verder wilde.”
‘Als je iets graag wilt, geef dan niet op’
Daarna mocht ze starten met een leerwerkroute. “Dat was pittig, maar ik kreeg goede begeleiding. En ik heb het gewoon gehaald. Soms kan ik dat zelf nog bijna niet geloven. Sinds dit jaar werk ik bij SamSam als pedagogisch professional.” Dat betekent dat ze werkt in de kinderopvang en de kinderen begeleidt in hun ontwikkeling.
Geef nooit op
Bij SamSam voelt Hilde zich welkom. “Lies kende mijn verhaal, maar gaf me tóch een kans. Ik zit hier echt op mijn plek. Ik geniet van het werken met kinderen en van hun groei. De verantwoordelijkheid vond ik in het begin spannend, maar het gaat steeds beter. Ook in gesprekken met ouders. Ik spreek wekelijks nog met mijn begeleider van Werkzaak, maar dat wordt langzaam afgebouwd.”
Aan andere werkzoekenden geeft Hilde graag een tip mee: “Als je iets graag wilt, geef dan niet op. Het kan even duren, maar met kleine stappen kom je er ook.”