Doe- en ervaardagen: welk werk past bij jou?

Afbeelding: mensen met verschillende soorten beroepskleding

Wil jij gratis ervaren of een beroep wat voor je is? Tijdens de Doe- en ervaardagen nemen we je mee naar het werk van jouw keuze. Je bent niet verplicht daar te gaan werken. Het is om uit te proberen of het bij je past.

Je kunt kiezen uit: zorg, techniek, logistiek, groen, horeca (bij Werkzaak in ons bedrijfsrestaurant Smaakzaak), bouw, klantcontact-centrum (ook bij Werkzaak) of schoonmaak. Lees hieronder wat het is en hoe je je kunt inschrijven.

logo doedagen

Zelf ervaren

Je krijgt een rondleiding en je gaat zelf werken. Want hoe ontdek je nou beter wat het werk is, dan door het zelf te doen? Denk bijvoorbeeld aan zelf een aantal producten inpakken uit het magazijn, je eigen gerecht koken, meehelpen met een verzorger of samen met een instructeur controleren of de bouwplaats veilig is.

Hieronder vind je een overzicht van de beroepen en wanneer de dagen zijn.

1. Doe- en ervaardag Techniek

Monteur bij auto

Techniek is breed en overal. Je maakt kennis met de carrosserie- en trailerbouw. Ervaring is niet nodig.

De doe- en ervaardag Techniek is: donderdag 9 november en donderdag14 december.

> Geef je hier op

2. Doe- en ervaardag Logistiek

Jongen op heftruc

Werken in de logistiek biedt veel mogelijkheden. Denk aan orderpicker, magazijnmedewerker, (vrachtwagen)chauffeur, machine-operator, planner, koerier, verhuizer of kraanmachinist.

Het is op woensdag 25 oktober. Aanmelden is nog niet mogelijk.

 

    3. Doe- en proefdag Horeca: Smaakzaak

    Vrouw met plank met hapjes

    Terwijl de een staat te snijden en de ander in een pan roert, vertellen we je graag meer over de mogelijkheden. Je kunt gaan werken in een lunchroom, café, restaurant of hotel.
    En er zijn nog veel meer banen. Ook voor overdag. Denk aan barista, cateringmedewerker, afwashulp, kamermeisje of kok op een schip. De horeca is veel breder dan je denkt! Meld je aan en krijg de smaak te pakken.  

    Data: vrijdag 24 november.

    Programma

    • 14.45 uur Aanwezig bij Smaakzaak in Geldermalsen 
    • 15.00 uur Diverse kooktechnieken leren en zelf koken en bakken

    • 17:00 uur Naar huis met eigen baksel 

    > Geef je hier op

    4. Doe- en ervaardag Klantcontact-centrum en receptie

    Man aan de telefoon met computerscherm

    Je werkt een dag mee op het Klantcontact-centrum en de receptie van Werkzaak. Meeluisteren met klanten die ons bellen. Oefenen met telefoongesprekken, leren een planning te maken en zelf receptiewerk doen.

    De doe- en ervaardag Klantcontact-centrum is iedere 2e woensdag van de maand, behalve in de zomer. Per keer is er plek voor 2 kandidaten: 11 oktober, 8 november of 13 december.

    Programma

    • 8.00 uur Aanwezig op Poppenbouwing 18 in Geldermalsen
    • 8.00 uur – 12.00 uur Meelopen met een medewerker van het Klantcontact-centrum
    • 12.00 uur – 12.30 uur Lunchen (eigen lunch meenemen)
    • 13.00 uur – 17.00 uur Meelopen met een medewerker van de receptie
    • 17:00 uur Einde meeloopdag

    > Geef je hier op

    5. Doe- en ervaardag Schoonmaak

    vrouw naast schoonmaakkar

    Je gaat zelf ervaren hoe leuk en afwisselend het werk in de schoonmaak is.

    Vrijdag 1 december in Culemborg van 9.30 uur tot 11.30 uur.

    > Geef je hier op

    6. Doe- en ervaardag Groen

    afbeelding: jongen met schep

    In het groen is er volop werk. Nu en in de toekomst. Je gaat zelf verschillende soorten werk doen. We gaan met een busje naar 2 soorten werkgevers. Groen moet je doen!

    Er is nog geen nieuwe datum voor de doe- en ervaardag groen. Overleg met je werkcoach als je interesse hebt in werken in de groen.

     

    7. Doe- en ervaardag Zorg

    Afbeelding vrouw met bejaarde vrouw

    In mei kon je bij diverse zorginstellingen in Rivierenland ervaren hoe het is om te werken als verzorger, helpende, gastvrouw of huishoudelijke hulp.

    Er is nog geen nieuwe datum voor de doe- en ervaardag Zorg. Overleg met je werkcoach als je interesse hebt in werken in de zorg.

    8. Doe- en ervaardag Bouw

    Vrouw met bouwhelm bij een bouwplaats

    Je krijgt een rondleiding op een bouwplaats.

    Er is nog geen nieuwe datum voor de doe- en ervaardag Bouw. Overleg met je werkcoach als je interesse hebt in werken in de bouw. 

    Zo vonden anderen een werkplek:

    Successverhalen